Niespotykana szybkość i precyzja
Leica SL3-S zaprojektowana do realizacji wymagających projektów multimedialnych. Od błyskawicznego autofokusa po intuicyjną obsługę i wielowymiarową łączność – aparat ten sprosta każdemu zadaniu.
- Błyskawiczny autofokus: SL3-S oferuje zdjęcia seryjne z prędkością do 30 klatek na sekundę w trybie ciągłego autofokusa, co czyni go najszybszym aparatem Leica w historii pod względem zdjęć seryjnych. Połączenie detekcji fazy, obiektów i kontrastu oraz zaawansowane algorytmy zapewniają niezawodne rozpoznawanie obiektów.
- Intuicyjna obsługa: Dzięki przejrzystemu menu przełączanie między trybami foto i wideo gwarantuje maksymalną elastyczność, a bogaty zestaw złączy zapewnia komfortową pracę i konfigurację do filmowania.
- Bezprzewodowa łączność: Bluetooth i Wi-Fi z technologią MIMO gwarantują stabilne i szybkie połączenie z aplikacją Leica FOTOS, ułatwiając przesyłanie zdjęć i filmów, zdalne sterowanie aparatem, aktualizacje oprogramowania i stosowanie presetów Leica Looks.

Wyjątkowa jakość obrazu i niesamowite wideo
Sercem aparatu Leica SL3-S jest pełnoklatkowy przetwornik BSI CMOS o rozdzielczości 24 megapikseli, zaprojektowany z myślą o uzyskaniu wyjątkowej jakości obrazu w szerokim zakresie warunków oświetleniowych. Technologia BSI (Back-Side Illuminated), charakteryzuje się umieszczeniem warstwy przewodzącej światło za fotodiodami, co skutkuje większą efektywnością sensora i poprawą stosunku sygnału do szumu. Dzięki temu nawet przy wysokich czułościach ISO, zdjęcia charakteryzują się niskim poziomem szumów i zachowaniem szczegółowości. Matryca ta oferuje szeroki zakres dynamiczny. Użytkownikom SL3-S nie umkną szczegóły zarówno w jasnych, jak i ciemnych partiach obrazu.
Za przetwarzanie danych z matrycy odpowiada zaawansowany procesor Maestro IV. Jego moc obliczeniowa pozwala na szybkie odczytywanie danych z sensora, co przekłada się na wysoką prędkość zdjęć seryjnych (do 30 kl./s) i sprawną pracę autofokusa. Procesor ten optymalizuje również redukcję szumów, zapewniając naturalny wygląd obrazu nawet przy wysokich czułościach ISO. Dodatkowo Leica SL3-S została wyposażona w efektywną stabilizację obrazu, co jest szczególnie istotne podczas fotografowania z ręki w słabym oświetleniu lub przy dłuższych czasach naświetlania.
Leica SL3-S oferuje zaawansowane funkcje wideo, umożliwiając nagrywanie w rozdzielczości 6K Open Gate, 5.9K RAW, a także 5.8K ProRes 442 HQ. Przestrzeń barw L-Log zapewnia szeroki zakres dynamiczny, dając twórcom większe możliwości w postprodukcji. Nagrywanie w formacie RAW przez HDMI pozwala na rejestrowanie nieskompresowanego materiału wideo z pełną informacją o obrazie, co daje maksymalną elastyczność w procesie edycji. Tryb Open Gate (3:2) umożliwia wykorzystanie całej powierzchni sensora, co jest szczególnie przydatne przy zmianie formatu obrazu i pozwala na uzyskanie unikalnych kadrów.

Ergonomia i design Leica
Każdy, kto miał w ręku aparat Leica, doceni jego perfekcyjną ergonomię i najwyższą jakość wykonania. W pełni metalowy korpus został uszczelniony i może pochwalić się stopniem ochrony IP54. Wizjer o rozdzielczości 5,76 miliona pikseli zapewnia krystalicznie czysty obraz i precyzyjne kadrowanie. Intuicyjne menu, automatycznie dostosowujące się do orientacji aparatu, ułatwia nawigację i dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb. Osobom chcącym wykorzystać potencjał filmowy tego aparatu na pewno przyda się odchylany ekran, który ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach.
Przyszłość cyfrowego workflow
Leica SL3-S została wyposażona w szereg tradycyjnych złączy jak pełnowymiarowe HDMI, USB-C, złącze mikrofonowe i słuchawkowe. Zdjęcia są zapisywane na kartach CF Express typ B oraz SD. Ale ten aparat wyznacza także przyszłość cyfrowego workflow. Planowana na 2025 rok integracja technologii Camera to Cloud poprzez frame.io umożliwi bezpośrednie udostępnianie danych z planu filmowego, usprawniając współpracę i proces postprodukcji.

Ochrona autentyczności treści
Leica SL3-S jest pierwszym aparatem systemu SL wyposażonym w technologię Content Credentials, opracowaną w ramach Content Authenticity Initiative (CAI). Funkcja ta pozwala na cyfrowe podpisywanie zdjęć metadanymi, chroniąc je przed manipulacją i potwierdzając ich autentyczność.
Najważniejsze cechy:
- Pełnoklatkowy sensor BSI CMOS 24 MP
- Procesor Maestro IV
- Zdjęcia seryjne do 30 kl./s w trybie AFc
- Stabilizacja obrazu w aparacie IBIS
- Łączność Bluetooth i Wi-Fi z MIMO
- Technologia Content Credentials
- Odporna na trudne warunki pracy IP54
- Wysokorozdzielczy, uchylany ekran
- CFexpress type B
-
Zaawansowane tryby filmowe:
- 3:2 Open Gate Recording
- Up to 6K + HDMI RAW-Video
- 6K, 4:2:0 @ 30fps
- 4k, 4:2:2 @ 60fps
- FHD, 4:2:2 @ 120fps
- 5,9K, HDMI-RAW @ 30fps
- 4,1K, HDMI-RAW @ 60fps
- 3,5K, HDMI-RAW @ 50fps
- Up to 5,8K @ 30fps ProRes 422 HQ
- Zapis na dysk SSD przez USB-C
- Planowana w 2025 integracja z frame.io